ETFE Süsteem

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/14

ETFE-kile (etüleen-tetrafluoroetüleen) on ilmastikukindel läbipaistev materjal. Tavaliselt kasutatakse seda õhkkonstruktsioonielemendina.

ETFE-kilest õhkpadjad koosnevad ETFE-kile ja õhu vahelduvatest kihtidest. Õhkpadjad survestatakse täispuhumissüsteemiga – see eelpingestab kilekihid, et need kannaksid koormusi.

 

ETFE-õhkpadjasüsteem kujutab endast äärmiselt kerget plasti, millel on traditsiooniliste kattematerjalide ees märkimisväärsed eelised: need on isepuhastuvad, väga läbipaistvad, ilmastikukindlad ja elastsusest tingitult väga hästi sobitatava kujuga, kuigi seoses suurusega on mõningaid kasutuspiirangud.

 

ETFE kasutamine kattematerjalis tõstab hoone energiatõhusust ja vähendab hoolduskulusid. Materjali kasutatakse botaanikaaedade, loomaaiahoonete ja ujulate kattematerjalis.

 

ETFE on saanud tõhusaks alternatiiviks klaasile ka traditsioonilisemates hoonetes, läbipaistvates fassaadides ning ujulate, sisehoovide, aatriumite ja kaubanduskeskuste katusematerjalidena. Erinevate trükiste kasutamine võimaldab vähendada päikesekiirguse mõju.